USA: Inauguracja ordynariatu dla byłych anglikanów

W katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa w Houston został oficjalnie zainaugurowany ordynariat dla byłych anglikanów w Stanach Zjednoczonych

Odbył się również ingres jego ordynariusza ks. Jeffrey’a Steensona, byłego biskupa Kościoła episkopalnego, czyli amerykańskiej gałęzi anglikanizmu. W liturgii, sprawowanej według tradycji anglikańskiej, uczestniczył miejscowy arcybiskup katolicki kard. Daniel DiNardo oraz kard. Donald Wuerl z Waszyngtonu, który został delegowany przez Stolicę Apostolską do utworzenia ordynariatu w tym kraju. To właśnie on wręczył ks. Steensonowi insygnia ordynariusza: mitrę i pastorał. Przypomnijmy, iż w związku z tym, że zwierzchnik byłych anglikanów jest żonaty, nie może przyjąć sakry biskupiej. Aktualnie wolę przystąpienia do ordynariatu w USA wyraziło 130 byłych pastorów. 50 z nich już przygotowuje się do przyjęcia katolickich święceń kapłańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • Savonarola
  27.02.2012 06:51
  Anglikanie chyba juz zapomnieli jakich krzywd zaznali ze strony Krwawej Mary -Bloody Mary w czasach rekatolizacji Anglii.Fanatyzm Marii I Tudor doprowadzil do spalenia na stosach ok. 300 osob,w tym anglikanskich biskupow...Na szczescie dla Anglikanow Krwawa Mary nie zyla dlugo,a po niej na tron wstapila Elzbieta I,zdaniem wielu historykow-najwspanialsza postac na angielskim tronie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama