Anglikański śpiew w Watykanie

Na zaproszenie Benedykta XVI chór anglikańskiego opactwa Westminster będzie śpiewał na papieskich liturgiach w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, a konkretnie w czasie nieszporów w Bazylice św. Pawła za Murami 28 czerwca oraz nazajutrz w Watykanie podczas Mszy z nałożeniem paliuszy.

Anglikański chór będzie towarzyszył chórowi Kaplicy Sykstyńskiej. Dla watykańskiego zespołu będzie to wydarzenie bez precedensu w jego ponad 500-letniej historii – podkreślono w wydanym dziś komunikacie. W programie przewidziano zarówno utwory nawiązujące do rzymskiej tradycji Palestriny i Perosiego, jak i z repertuaru anglikańskiego. W ramach przygotowań do tego wydarzenia chór watykański złoży wizytę w Londynie i 6 maja da koncert w opactwie westminsterskim.

Chór opactwa Westminster uchodzi w Anglii za zespół oficjalny. Asystuje on w najważniejszych wydarzeniach kościelnych, państwowych i królewskich. Składa się z 20 chłopców i 12 dorosłych mężczyzn.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • Ajja
  07.03.2012 08:08
  Trzeba przyznać, że wiele brytyjskich chórów (np. z katedry westminsterskiej(katolickiej), anglikańskiego opactwa westminsterskiego czy nawet chór z Glaucester, którego gościnnego występu miałam przyjemność wysłuchać w Westminster Abbey) rozkładają na łopatki chór watykański. Tak perfekcyjnej harmonii głosów jak u tych Anglików ze świecą szukać, ich śpiew jest jak miód na duszę. Jak ktoś z Was będzie Londynie, przejdźcie się np. na Evensong do Westminster Abbey (tylko dopytajcie, czy będzie chór).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama