Australia: będzie ordynariat dla byłych anglikanów

Jego patronem będzie św. Augustyn z Canterbury.

Australijscy anglikanie chcący nawrócić się na katolicyzm doczekali się wreszcie własnych struktur kościelnych. 15 czerwca Benedykt XVI ustanowi dla nich ordynariat personalny, podobny do tych, które istnieją już w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Informację tę podał episkopat Australii, apelując do wszystkich katolików, by serdecznie przyjęli tych nowych braci w wierze.

Komunikat podaje też pełną nazwę nowej struktury, a mianowicie Ordynariat Personalny Matki Bożej Krzyża Południa. Jego patronem będzie św. Augustyn z Canterbury.

Na marginesie warto dodać, że w ordynariacie w Wielkiej Brytanii stale rośnie liczba nowych kapłanów. W najbliższym czasie katolickie święcenia przyjmie 21 byłych anglikańskich pastorów. Co ciekawe, będzie wśród nich John Hunwicke z Oksfordu, który uchodzi za jednego z najwybitniejszych współczesnych teologów anglikańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • gut
  11.05.2012 19:35
  Witamy w Domu!:) Czy tak w przyszłości będzie wyglądać oblicze katolicyzmu w świecie czas pokaże. :) Cóż z katolicyzmem jest jak z językiem angielskim jest rozpowszechniony w świecie ale gdzie nie gdzie przejmuje dialekty, odmiany właściwe do danego terytorium w którym jest obecny.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama