W armii jak w Arabii Saudyjskiej

Amerykańscy żołnierze, którzy otwarcie głoszą swoją wiarę w wojsku i przekonują do niej innych, mogą być oddawani pod sąd wojskowy – projekt takiej ustawy ma przedstawić niebawem Pentagon.

To skutek nacisku grupy ateistycznej Military Religious Freedom Foundation na dowództwo Pentagonu, które, jak informuje „Washington Post", wyraziło już gotowość wdrożenia w życie nowych, antyreligijnych dyrektyw.

 W efekcie prozelityzm, porównywany przez ateistów do „gwałtu duchowego”, ma być traktowany jako przestępstwo na równi z napastowaniem seksualnym. Gwałtowną krytykę jaka spadła na Pentagon z tego powodu miało ostudzić oświadczenie dowództwa, podkreślające, że w wojsku wciąż będzie miejsce na praktyki religijne.

W dokumencie zaznaczono, że istnieje różnica między ewangelizacją a prozelityzmem. Zdaniem rzecznika Pentagonu porucznika Nate’a Christensena, prozelitym polega na podejmowaniu nachalnych prób nawracania innych z ich wiary lub niewiary na swoje przekonania religijne. Natomiast, jego zdaniem, żołnierze mogą dzielić się swą wiarą, czyli ewangelizować.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • gosc-i-mira
  03.05.2013 12:21
  Mówiąc krótko w tej pozornie wolnej USA jet wielka dyskryminacja i nietolerancja. Można otwarcie głosić ateizm, ale wiary już nie.
  Niedługo Zycie w USA nie będzie się wiele różniło od życia w Krajach Arabskich.
  Co będzie gdy te dwie ciemności ruszą do ataku.
 • kochana
  03.05.2013 16:28
  Najpierw niech zaczną karać za mówienie że homoseksualizm jest czymś normalnym i namawianie innych do takich zboczeni.
  Tym bardziej do akceptacji ich.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama