Modlitwa o pokój

O pokój modliło się w stolicy Syrii ponad tysiąc chrześcijan. W melchickiej katedrze w Damaszku modlitewne wezwanie „Boże chroń Syrię!” padło wczoraj wielokrotnie.

Patriarcha Grzegorz III Laham, w wyjątkowy sposób zwrócił się do obecnych w świątyni młodych, prosząc, by nie opuszczali kraju. „Zostańcie tutaj. Zostańmy w Syrii, zostańmy razem, chrześcijanie i muzułmanie” – zaapelował melchicki hierarcha.

Syryjscy wyznawcy Chrystusa przychodzili modlić się o pokój dla swojego kraju całymi rodzinami. „Jesteśmy tu każdego dnia od początku konfliktu. Prosimy, by skończyła się ta fala przemocy” – zapewniła jedna z kobiet. Wielu podkreślało, że szczególnie modlą się za ocalenie zagrożonej miejscowości Maalula, będącej symbolem syryjskiego chrześcijaństwa. W rejonie tego ważnego ośrodka pielgrzymkowego i miejsca kultu pierwszej męczennicy św. Tekli od kilku dni trwają starcia, które przyniosły już wiele ofiar pośród chrześcijańskiej ludności cywilnej. Syryjska wspólnota obawia się, że może dojść do zniszczenia Maaluli i wymordowania jej mieszkańców.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • Piotr38
  10.09.2013 22:08
  Szczęść Boże Wszystkim - Oczywiście że Pokój jest możliwy !!! Wystarczy tylko aby zgodził się Papież na Jedna Wielka Procesje z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu do Syrii i innych Państw w wojnie.Bo tam potrzeba ludziom Jezusa Chrystusa który jest Panem Pokoju !!! A Duch Święty jest Panem Wszechświata !!! Amen.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama