Chrześcijan gnębią muzułmanie z Europy

Islamistyczne bojówki w Syrii, które znęcają się nad tamtejszymi chrześcijanami, składają się w większości z muzułmanów przybyłych z Europy. Tę szokującą prawdę ujawnił Radiu Watykańskiemu patriarcha Grzegorz III Laham z Damaszku.

Zwierzchnik Kościoła melchickiego zaznaczył, że syryjscy rebelianci z zasady nie są wrogo nastawieni do chrześcijan. Problem stanowią zagraniczni ekstremiści, głównie z Europy.

„Są to bojownicy przybyli z zagranicy, z krajów arabskich, ale w większości, niestety, z europejskich krajów chrześcijańskich – powiedział patriarcha Laham. – To oni przynoszą ekstremistyczne nurty, jak na przykład salafizm. Chrześcijan uważają za cel swych ataków, oskarżają ich o bałwochwalstwo, pogaństwo, czczenie krzyża i figur. Nazywają ich niewiernymi. Twierdzą, że jedynie islam jest prawdziwą religią. Mieszkańcy Malouly i Sadadu słyszeli od nich takie zarzuty. To właśnie ci ekstremiści są nastawieni na niszczenie kościołów i atakowanie chrześcijan. Ale postawa ta nie jest właściwa dla Syryjczyków. Pochodzi ona z zewnątrz”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • goscimira
  31.10.2013 23:10
  Dokładnie to można powiedzieć o europejskich muzułmanach, odejmując słowa "czczą krzyż", a dodając niepotrafiąca się zintegrować dzicz. Dotyczy to przeważającej liczby "europejskich" muzułmanów.
  Izolując się od społeczeństwa kraju do którego przybyli są łatwym i pożądanym łupem muzułmańskich skrajnie islamistycznych i terrorystycznych organizacji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama