Taizé: brat Alois dziękuje Papieżowi za pamięć

Przełożony ekumenicznej Wspólnoty z Taizé brat Alois podziękował Papieżowi Franciszkowi za wyrażoną publicznie pamięć o obchodzonych tam rocznicach.

W tych dniach minęło 75 lat od przybycia Brata Rogera do tej małej wioski w Burgundii, a także stulecie urodzin i 10. rocznica śmierci założyciela tej Wspólnoty.

Wczoraj po wieczornej modlitwie podczas tradycyjnego spotkania z ponad 3 tys. młodych brat Alois przytoczył słowa pozdrowienia wypowiedziane przez Ojca Świętego w środę na audiencji ogólnej pod adresem braci z Taizé. Następnie zachęcił do  modlitwy za Papieża Franciszka, który daje wiele nadziei ludziom na całym świecie.

Przeor Wspólnoty z Taizé wskazał, że Brat Roger pragnął, aby była ona małym znakiem pokoju i pojednania. Jeden po drugim dołączali do niego bracia aż po dzień dzisiejszy. Brat Alois zapowiedział, że podczas jutrzejszej modlitwy wieczornej śluby wieczyste złoży kolejny z braci. „Życie mnisze jest znakiem, że Jezus przychodząc na ziemię zainspirował początek nowej ludzkości, gdzie prawa nie ustanawiają rywalizacja i przemoc, ale pokój Boży” – stwierdził przeor.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • Michał
  21.08.2015 23:16
  Wielka strata i szkoda, że nie ma już śp.brata Rogera.Jego strata,jak też wiele złych zdarzeń(m.in. zamach na Ojca św. Jana Pawła II)nasuwa mi myśl, że nic nie dzieje się nie tyle z woli,co za Wiedzą Boga. Nie wyobrażam sobie, by choćby te 2 przykładowe wydarzenia,były "w planach Bożych". Dużo Prędzej uwierzę, że w planach Boga było dzieło Ojca Rogera,jakie stworzył i z którym będzie kojarzony, pamiętany!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama