Papieski apel do waldensów

Papież apeluje do waldensów, aby szczerze dążyli do pełnej jedności chrześcijan. Za pośrednictwem sekretarza stanu Franciszek skierował telegram do uczestników rozpoczynającego się dzisiaj dorocznego synodu waldensów.

Jest to główne i historycznie najważniejsze wyznanie protestanckie we Włoszech. Jego relacje z Kościołem katolickim, również w ostatnich latach, były dość trudne. Waldensi reprezentują ultraliberalny nurt protestantyzmu i otwarcie sprzeciwiają się Kościołowi katolickiemu w najważniejszych debatach etycznych ostatnich dziesięcioleci. Opowiedzieli się oni między innymi za legalizacją aborcji, eutanazją czy tak zwanymi małżeństwami homoseksualnymi.

Papież zapewnia waldensów o swej gorącej modlitwie, aby wszyscy chrześcijanie ze szczerym sercem dążyli do pełnej jedności. Wskazuje też na potrzebę dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie i Jego Ewangelii. Zachęca ponadto do współpracy w służbie ludzkości, w szczególnie w obronie godności osoby ludzkiej, w szerzeniu sprawiedliwości i pokoju oraz wypracowywaniu wspólnych odpowiedzi na cierpienia tak wielu ludzi, zwłaszcza ubogich i najsłabszych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )