Spotkanie Cyryla I z ambasadorem Wielkiej Brytanii

Na pierwsze miejsce współpracy rosyjskiego prawosławia ze Wspólnotą Anglikańską oraz innymi Kościołami wysuwa się wspólna obrona chrześcijan we współczesnym świecie.

Opinię tę wyraził na wczorajszym spotkaniu z ambasadorem Wielkiej Brytanii w Rosji Laurie Brestowem patriarcha Cyryl.

Cyryl I przypomniał, że obrona chrześcijan była najważniejszym tematem jego rozmowy z Papieżem Franciszkiem w Hawanie. Jego zdaniem to, co dzieje się obecnie w Pakistanie, Nigerii, na Bliskim Wschodzie czy w Afryce Północnej przewyższa skalą prześladowanie chrześcijan w starożytnym Rzymie. Co 5 minut zabijany jest jeden wyznawca Chrystusa. Również w niektórych krajach zachodnich chrześcijanom, w imię fałszywie pojętej tolerancji i poprawności politycznej, zabrania się uwidaczniania symboli religijnych świadczących o ich przynależności do Kościoła.

Ze swej strony ambasador Wielkiej Brytanii, poruszony słowami Cyryla I o prześladowaniu chrześcijan, przypomniał o niedawnych wydarzeniach z czasów Holocaustu, kiedy „robiono niewiele, a niekiedy nic nie robiono” w obronie prześladowanych Żydów pomimo sygnałów płynących z terenów okupowanych przez hitlerowskie Niemcy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )