Muzułmański tłum zaatakował chrześcijan

Tłum muzułmanów zaatakował i podpalił siedem mieszkań należących do chrześcijan na południe od stolicy Egiptu, Kairu - poinformowała w czwartek agencja Associated Press. Do ataku miało dojść w związku z informacjami o domniemanym romansie Kopta z muzułmanką.

AP powołuje się na komunikat wydany w środę wieczorem przez Kościół koptyjski w Egipcie.

Koptowie relacjonują w nim, że do ataku doszło 20 maja. Matka mężczyzny została publicznie poniżona, a jej syn musiał uciekać z wioski. Policja pojawiła się na miejscu w dwie godziny po zajściu i zatrzymała sześć osób.

Koptowie stanowią około 10 proc. ludności Egiptu. W większości poparli byłego dowódcę armii Abd el-Fataha es-Sisiego, który w 2013 roku odsunął od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego związanego z Bractwem Muzułmańskim.

Sisi obiecuje wyeliminować religijny ekstremizm i zmodernizować - jak pisze agencja AP - dyskurs religijny.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • MichałObrębski
  26.05.2016 17:51
  Cóż na to Ojciec Święty Franciszek i Wielki Imam Uniwersytetu w tymże Kairze, którzy dopiero co na podobny temat rozmawiali? Imam i autorytet twierdzący, że ci którzy zabijają nie rozumieją islamu?
  Nie rozumieją ci, co zabijają, czy może raczej...?
  Michał Obrębski
 • RyszardD
  27.05.2016 23:06
  I jak tu dyskutowac, gdy nierozumny, super politycznie poprawny censor usuwa normalne komentarze. Przeciez wpis p. Milosza byl ironia wobec muzulmanskich mordercow, komu cos takiego moze przeszkadzac ? Co w moim i jego wpisie jest zabronione (chyba, ze zabroniona jest u nas obrona chrzescijanstwa) ... Glupota politycznie poprawnych naprawde nie zna granic - wstyd naprawde ! ... Trzy niewiele znaczace, normalne komentarze zostaly usuniete - w glowie sie nie miesci !!!
 • MacBlacker
  28.05.2016 08:15
  Pamiętam nazwiska tych którzy bili brawo "arabskiej wiośnie" i cieszyli się gdy obalano "dyktatorów…" to może teraz niech pojadą tam i bronią niewinnych ?! Inaczej zasługują tylko na to by pluć im w twarze!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama