Rosja: „Wybieramy życie – Zapalamy światło”

„Wybieramy życie – Zapalamy światło”. Rosyjską akcję antyaborcyjną pod takim hasłem, zaproponowanym przez jej inicjatorkę Jelenę Rusakową, zorganizował Prawosławny Ośrodek Diecezjalny Obrony Macierzyństwa „Kolebka” w Jekatierinburgu za Uralem.

Organizatorzy akcji antyaborcyjnej zrealizowali jej hasło dosłownie, układając w centrum miasta z ponad sześciuset zniczy dziesięciometrowy obraz ośmiotygodniowego dziecka w łonie matki. Pod obrazem umieścili płonący napis „Jeden z nas”.

Jelena Rusakowa w wypowiedzi dla prasy powiedziała: „Nasz świat jest okrutny, tak jak bywają okrutni rodzice pozbawiający się tego, co może być dla nich najdroższe na ziemi – szczęścia bycia tatusiem  i mamusią, uśmiechu swojego maleństwa; szczęścia, którego nie można wymierzyć żadnymi pieniędzmi ani metrami kwadratowymi”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • sp
  10.12.2016 19:37
  @ "Nasz świat jest okrutny, tak jak bywają okrutni rodzice pozbawiający się tego, co może być dla nich najdroższe na ziemi" - a nawet powiedziałbym więcej, za Matką Teresą z Kalkuty, że zależność ta jest odwrotna... Dobrze też móc widzieć Rosjan, jak powoli wracają do Boga po latach wycierania Jego śladów na ich ziemi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama