Rosja: XXV Wykłady Bożonarodzeniowe

Organizowane przez patriarchat moskiewski już od ćwierć wieku forum dyskusyjne przekształciło się ze spotkań w małych salkach parafialnych w poważne międzynarodowe wydarzenie katechetyczne, naukowe i społeczne.

Temat tegorocznych wykładów stanowi refleksja nad ostatnim okresem historii Rosji i świata od 1917 do 2017 r. Zakończą się one 27 stycznia. Udział bierze ok. 15 tysięcy uczestników z Rosji i z zagranicy.

Przewodniczący Synodalnego Wydziału ds. Kształcenia Religijnego i Katechizacji metropolita rostowski i nowoczerkaski Merkury podkreślił, że najważniejsza lekcja minionego stulecia to zguba mająca przyczynę w rozdarciu społeczeństwa ze względu na narodowość, religię, poglądy polityczne, doprowadzającym do wstrząsów, których ceną okazały się miliony istnień ludzkich. Koniecznym jest  dialog wiodący do jedności, szacunku, otwartości i zaufania. Metropolita Merkury dodał, że „lekcję historii już usłyszeliśmy, ale czeka nas egzamin, dla zdania którego powinniśmy popracować nad naszymi błędami”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Reklama

    Reklama