Ekumeniczna modlitwa w Stargardzie Szczecińskim

W niedzielę (20 stycznia) wieczorem z inicjatywy Parafii Greckokatolickiej w Stargardzie Szczecińskim odbyła się modlitwa o jedność chrześcijan.

W związku z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan zorganizowano w kościele p.w. Ducha Św. (gdzie greckokatolicka wspólnota w Stargardzie korzysta z gościny), Liturgię Słowa z udziałem wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego, Greckokatolickiego oraz Prawosławnego.

Po odczytaniu Ewangelii kolejno przez trzech kapłanów - po polsku, ukraińsku i starocerkiewnosłowiańsku, homilię wygłosił proboszcz prawosławnej wspólnoty ks. Wiktor Szajkowski. Po homilii grekokatolicy odśpiewali część Akatystu do Bogurodzicy, który poprowadził ks. Ruslan Marciszak administrator parafii greckokatolickiej. Następnie proboszcz rzymskokatolicki ks. Janusz Szczepaniak odczytał ektenię, gdzie po każdym wezwaniu śpiewano potrójne Kyrie Eleison.

Wspólna modlitwa zakończyła się radosnym śpiewem psalmu oraz błogosławieństwem udzielonym kolejno przez trzech kapłanów. Licznie zgromadzeni wierni złączeni we wspólnej modlitwie byli świadectwem idei tych szczególnych dni. Miejmy nadzieję, że modlitwa ta przyniesie obfity plon.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )