Rozwój duszpasterstwa w zakładach karnych

Patriarcha moskiewski Cyryl podpisał porozumienie z Federalną Służbą Więziennictwa o oficjalnym duszpasterstwie osób odbywających karę. Obecnie na terytorium Rosji duszpasterstwo więźniów prowadzone jest przy około tysiącu świątyń i kaplic.

„W szeregu podmiotów Federacji Rosyjskiej przeprowadzany jest eksperyment duszpasterstwa więziennego, co można porównać, stosując terminologię zachodnią, z obecnością kapelanów w zakładach karnych. Ci ludzie zawodowo pracują z więźniami” – powiedział zwierzchnik rosyjskiego prawosławia.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat, od momentu upadku ZSRR, duchowni pracowali w wielu ośrodkach obecnie podlegających Federalnej Służbie Więziennictwa. Patriarcha stwierdził, że „więcej pracy duszpasterskiej wykonano w ostatnim czasie w zakładach karnych, niż w innych sferach społecznych”.

Patriarcha dodał, że „nie powinno to nikogo dziwić, gdyż w zakładach karnych znajdują się ludzie, którzy przekroczyli nie tylko prawa ustanowione przez ludzi, ale przede wszystkim Prawo Boże”. Dlatego, jak powiedział, Kościół, wiele wysiłku przykłada do tej pracy, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty. Chodzi przecież o przywrócenie ludzi błądzących społeczeństwu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Reklama

    Reklama