Ekumeniczna rocznica ataku na WTC

O pokój na świecie modlić się będą w najbliższą niedzielę 11 września, w 10. rocznicę zamachu na World Trade Center, uczestnicy nabożeństwa ekumenicznego w Szczyrku. W modlitwie wezmą udział mieszkańcy beskidzkiego kurortu, turyści z innych części Polski, goście z Niemiec, Holandii i Czech.

Staraniem proboszcza tutejszej parafii ewangelicko-augsburskiej, ks. Jana Byrta w 2008 roku powstał w Beskidzie Śląskim ołtarz europejski – kamienna budowla, na którą składają się kamienie ze wszystkich państw UE oraz kontynentów. W ołtarzu są też wkomponowane kamienie z nowojorskich wież WTC.

„Kamienie z nowojorskich wież przypominają nam tutaj na Śląsku o tej wielkiej tragedii. Otrzymaliśmy je od dwóch osób ze Skoczowa, które były w USA i przekazały kamienie do budowanego wówczas ołtarza na Kotarzu. My dzisiaj o tym nie możemy zapomnieć” – podkreśla duchowny, zapewniając, że chrześcijanie w Szczyrku chcą się modlić o to, aby Bóg wzbudzał Bożą miłość w człowieku.

„Chcemy, aby na świecie ludzie żyli w pokoju, w tolerancji i poszanowaniu jeden do drugiego. Mamy być solą tej ziemi - mówi Jezus. A więc bądźmy solą. Dodawajmy smaku tej ziemi, wspaniałego chrześcijańskiego smaku” – podkreślił duchowny w rozmowie z KAI.

Po niedzielnym nabożeństwie w ewangelickim kościele w Szczyrku Salmopolu, które rozpocząć się ma o 11.00, zostanie zasadzone drzewo w pobliskim Ogrodzie Reformacji, upamiętniające atak terrorystyczny sprzed 10 lat.

Ekumeniczny Ogród powstaje nieopodal parafii oraz przy beskidzkim szlaku turystycznym. Rosną tu m.in. cztery buki upamiętniające prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię, a także dwóch duchownych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej: ewangelika ks. Adama Pilcha i prezydenckiego kapelana ks. Romana Indrzejczyka.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Reklama

    Reklama