Komentarze 4
 • tomek
  04.05.2018 15:51
  Poprawcie mnie bo nie rozumiem. Myślałem że kościół katolicki uznaje jedynie sakrament chrztu św u protestantów a tutaj wystarczy jakieś głosowanie i w miarę 'jednolite stanowisko' i wszystko ok?
 • ksadea
  04.05.2018 17:58
  Godzi się tu przypomnieć i podkreślić, że luteranie (czyli ewangelicy augsburscy) jako JEDYNI spośród protestantów wierzą w realną, rzeczywistą obecność Chrystusa z, w oraz pod elementami chleba i wina w Eucharystii (konsubstancjacja w odróżnieniu od katolickiej transsubstancjacji). Dla luteranów Komunia św. jest sakramentem. Ponadto luteranie od dawna stosują wobec strony katolickiej tzw. Eucharystię gościnną (dopuszczenie katolików do uczestnictwa).
  • B.
   05.05.2018 10:45
   Konsubstacjacja nie jest zgodna z nauką katolicką, więc dopóki luteranie ją wyznają, nie uznają prawdziwej nauki o Najświętszym sakramencie i nie mogą go zatem przyjmować.
 • Hubal
  19.05.2018 15:04
  Konsubstancjacja, czy Transsubstancjacja. Przyrost formy nad treścią. Pan Jezus wyraźnie powiedział : "Czyńcie to wszyscy na moją pamiątkę", dalej, kto się na mnie zdecyduje i zachowa moją naukę ten nie umrze. Chlebem Żywym jest Jezus Chrystus - Jego Duch obecnie jest Chlebem Żywym. Eucharystia jest ważna, gdyż ma nas umacniać w trwaniu przy Bogu, w Jezusie Chrystusie. Tutaj nie chodzi o opłatek, chodzi o pamiątkę ale przede wszystkim o Ducha Świętego. Mamy w nim trwać, karmić się nim. Mamy żyć w Duchu Bożym. Eucharystia jest przede wszystkim pamiątką dla Wszystkich Chrześcijan, to jest tych ludzi, którzy Wierzą Wiarą Piotrową. Cytat : ":Szymon Piotr odpowiedział: "Ty jesteś Mesjaszem, Synem żyjącego Boga". Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony, bo nie ciało i krew objawiły ci [to], lecz mój Ojciec, Ten w niebie. I ja ci oświadczam, że ty jesteś Piotrem, [Skałą], i na tej skale będę budował mój Kościół, a oddziały piekła go nie przemogą. Dam ci klucze królestwa niebieskiego i jeśli coś zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a jeśli coś rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". Prawda jest pośrodku a podział jest cechą złego ducha. Zły się cieszy z tego podziału ale Kościół Katolicki wydaje się tego nie zauważać. Czasem trzeba wykonać krok do tyłu by dalej w jedności budować Kościół Boży.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...