Jak to w końcu jest – katolikowi wolno modlić się z przedstawicielami innych wyznań czy jednak nie?
Stanowisko na temat Eucharystii w Kościele katolickim i protestanckiej Wieczerzy Pańskiej wyraził Sobór Watykański II w Dekrecie o ekumenizmie „Unitatis redintegratio” (nr 22).
Zgoda w sercu, z samym sobą, ale również z rodziną, którą krzywdzi się nałogiem…
Przywódcy Kościołów w Sudanie Południowym przyjęli jako zachęcające przesłania nadziei przekazane przez światowych przywódców chrześcijańskich w przededniu przełożonej ekumenicznej pielgrzymki pokoju, jaka miała mieć miejsce od 5 do 7 lipca.
Ukraińcy, którzy doświadczyli rosyjskiego zła, nie uciekają, lecz z wielkim zaangażowaniem starają się mu przeciwstawić.
Na łamach Catholic News Agency zastanawia się nad tym włoski watykanista Andrea Gagliarducci.
O sytuacji na Ukrainie, planowanej wizycie Papieża w tym w tym kraju oraz o planach spotkań Franciszka z Cyrylem mówi arcybiskup większy kijowsko-halicki.
1 września to Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Rozpoczyna on również coroczne wydarzenie ekumeniczne Czas dla Stworzenia, podczas którego chrześcijanie na całym świecie modlą się oraz podejmują działania na rzecz odnowy środowiska naturalnego. Czas dla Stworzenia zakończy się 4 października, we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
Przy wszystkich podziałach historycznych i doktrynalnych w chrześcijaństwie jedna rzecz łączy nas z całą pewnością: wiara w zmartwychwstanie Jezusa. Dlaczego zatem Wielkanoc nie jest obchodzona wspólnie przez wszystkich Jego wyznawców?
Bp. Nitkiewicz między innymi i o tym, dlaczego Irakijczycy lubią Polaków.