Arabia Saudyjska: Chrześcijanie nadal w więzieniu

Arabia Saudyjska nadal więzi 35 chrześcijan, którzy w grudniu ubiegłego roku zostali przyłapani przez policję na adwentowej modlitwie w domu prywatnym.

W Arabii Saudyjskiej jedyną dozwoloną religią jest islam. Tym niemniej pod wpływem nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych od 2006 r. chrześcijanom pozwolono się modlić w swoich domach. Dlatego, formalnie rzecz biorąc, tym razem zatrzymanym nie można było zarzucić, że się modlą. Oskarżono ich zatem o nielegalne zgromadzenie osób obojga płci. Od tej pory dwukrotnie zmieniano już treść oskarżenia. Zdaniem organizacji praw człowieka żadne z nich nie jest prawdziwe. W ubiegłym miesiącu w obronie uwięzionych wystąpił amerykański kongres. Bezskutecznie, bo chrześcijanie wciąż pozostają uwięzieni. Wielokrotnie byli też bici i upokarzani.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • jaskier
    11.06.2012 20:40

       W Arabii Saudyjskiej nie mogą działać żadne Kościoły, obywatele mogą tylko wyznawać Islam. W 2012 roku ma trzecie miejsce na liście "Open Doors".

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.