Rosja promuje religijność i patriotyzm

Rosja dofinansuje z budżetowych pieniędzy projekty uznawane za patriotyczne i religijne. W tegorocznym konkursie na granty zwyciężył m.in. jeden projekt katolicki.

Za otrzymane 2,5 mln rubli Moskiewska Akademia Duchowna otworzy czytelnię ośrodka teologicznego. 5 mln rubli kosztować będzie utworzenie interaktywnego społeczno-kulturowego systemu dla migrantów przy Prawosławnym Instytucie św. Jana Teologa. 4 mln rubli trafiło do Bractwa Badaczy Prawosławnych. Blisko 2 mln dostali na utrzymanie muzeum ikon prawosławni staroobrzędowcy. Milion rubli ofiarowany został organizacjom buddyjskim na rozwój tworzonych przez nie mediów.

Około 8 mln rubli otrzyma kozacki obóz młodzieżowy pod Sankt Petersburgiem, a za 3 mln wydana zostanie książka o prawosławnych fundamentach kozactwa.

Wśród nagrodzonych znalazł się także projekt organizacji katolickiej: rosyjskiego ruchu społecznego „Katolickie Dziedzictwo”. Jego grant wyniesie 3,5 mln rubli.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.