Zamieszki pod koptyjską katedrą

W czasie starć w centrum Kairu zginął wczoraj trzydziestoletni Kopt, Mahrous Hana Tadros. Przyczyną jego śmierci były rany w okolicach szyi.

Do zamieszek doszło po odprawionym w koptyjskiej katedrze pogrzebie czterech chrześcijan, którzy padli ofiarą piątkowych ataków muzułmanów. Jak podała egipska agencja MENA 84 inne osoby zostały ranne.

Po nabożeństwie kilkuset Koptów opuściło katedrę św. Marka w marszu protestacyjnym. Według świadków wznosili oni antyrządowe okrzyki wzywając prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego do dymisji. Tłum został zaatakowany pociskami z broni śrutowej, bombami benzynowymi i kamieniami. Napadnięci chrześcijanie cofnęli się na plac przed świątynią, gdzie starcia trwały jeszcze przez kilka godzin. Dopiero wówczas egipska policja rozpędziła tłum przy użyciu gazu łzawiącego.

Prezydent Mursi potępił sprawców niedzielnych zajść, stwierdzając: „Każdy atak przeciw katedrze jest skierowany przeciwko mnie”. Chrześcijanie, według różnych danych, stanowią w Egipcie od 6 do 10 proc. ludności kraju.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • katolik
  08.04.2013 23:11
  Życie na ziemi to nieustanna walka. Walka z diabłem, pokusami, z lenistwem i wadami.
  Armagedon trwa od 26 X 2009. Koniec świata może być w każdej chwili. Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
  Nie dbasz o zbawienie duszy?
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.