Potrzebujemy waszych modlitw

W Polsce gości wikariusz apostolski Bomadi w Nigerii, bp Hyacinth Oroko Egbebo. W najbliższą niedzielę przypada bowiem w naszym kraju V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Podczas konferencji prasowej w Warszawie nigeryjski hierarcha opowiadał o sytuacji chrześcijan w tym kraju i o prześladowaniach ze strony muzułmańskiej sekty Boko Haram. „Świat powinien dostrzec, że jest problem, ponieważ to, co dzieje się z nami, może przenieść się gdzie indziej, jeśli już tak nie jest – mówił bp Oroko Egbebo. – Chciałbym zaapelować szczególnie do waszego rządu o zainteresowanie Unii Europejskiej sprawą Nigerii, by kraje europejskie wsparły nas w naszych działaniach na rzecz powstrzymania Boko Haram”.

Ludność Nigerii liczy niemal 160 mln osób, z czego 45 proc. to chrześcijanie. Tymczasem w aż 12 stanach obowiązuje muzułmańskie prawo szariatu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.