Bóg wzywa, byśmy mu zawierzyli

Mamy jedynie złożyć nasze ręce w małe i bezbronne rączęta Jezusa w żłóbku i usłyszeć Boga, który poprzez Niego wzywa nas, byśmy zawierzyli się Temu, który sam się ogołocił, by przemienić nasz świat i napełnić każdego z nas miłością - mówił prymas anglikanów.

Na masakrę chrześcijan na Bliskim Wschodzie zwrócił uwagę w swym dzisiejszym orędziu prymas wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby. My śpiewamy o chwale w Betlejem, a tam w Palestynie i Izraelu cierpią dziś niewinni – podkreślił arcybiskup Canterbury.

Zwierzchnik anglikanów zechciał też za pośrednictwem Radia Watykańskiego złożyć życzenia katolikom na całym świecie. Abp Welby przypomniał swe tegoroczne spotkanie z Franciszkiem. Przyznał, że było to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko w tym roku, ale w całym jego życiu. Franciszek zmienia do głębi postrzeganie chrześcijańskiej wiary we współczesnym świecie. Również i ja mogłem się od niego wiele nauczyć – powiedział abp Welby.

„W tym okresie roku przypominamy sobie, że naszym zadaniem nie jest budowanie wielkiej organizacji, tworzenie kolejnych komitetów czy grup roboczych – stwierdził anglikański prymas. – Mamy jedynie złożyć nasze ręce w małe i bezbronne rączęta Jezusa w żłóbku i usłyszeć Boga, który poprzez Niego wzywa nas, byśmy zawierzyli się Temu, który sam się ogołocił, by przemienić nasz świat i napełnić każdego z nas miłością. Jest to wspaniałe wyzwanie. Możemy je podjąć tylko w prostocie. Ja sam staram się w tej chwili powrócić do prostoty i do nadziei, którą daje nam Chrystus. Wszystkim wam życzę wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku”.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANGLIKANIE

Pobieranie...
  • Kneste
    26.12.2013 16:59
    Precz z Watykanu i z katolickiego portalu przywódcy anglikańskiej synagogi szatana, która ogłosiła, że Pan Jezus i święci mogli być chorzy psychicznie!
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.