Cyryl I modlił się wspólnie ze sportowcami w Soczi

- Człowiek nie może być naprawdę szczęśliwy, jeśli brakuje mu wewnętrznej siły i bogatego życia duchowego...

Tak mówił patriarcha moskiewski do sportowców z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii zebranych na modlitwie w cerkwi Oblicza Chrystusa Zbawiciela w Soczi.

Przebywający od wtorku 4 lutego w Soczi patriarcha odwiedził w środę areny zmagań olimpijskich, nie kryjąc zachwytu i dumy z rozmachu wybudowanych obiektów sportowych. Na spotkaniu ze sportowcami Rosji, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii podkreślił, że sport nie tylko rozwija siłę fizyczną zawodników, ale również ma wpływ na ich stan duchowy, ponieważ bez wewnętrznej siły człowiek nie może być naprawdę szczęśliwy. Udzielił rady, żeby przed startem zawodnicy skoncentrowali się, aby otrzymać siłę ducha, która może okazać się rękojmią zwycięstwa. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia wyraził zadowolenie, że na wspólnej modlitwie przed rozpoczęciem zmagań sportowych zebrali się zawodnicy z braterskich, jak się wyraził, krajów i życzył im sukcesów w zmaganiach olimpijskich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.