Anarchiści sprofanowali bazylikę Sacré-Cœur

Na drzwiach oraz wewnątrz świątyni wymalowali wielkich rozmiarów slogany wzywające do podpalania kaplic.

Anarchiści sprofanowali ubiegłej nocy bazylikę Sacré-Coeur na Montmartre, jeden z głównych symboli chrześcijaństwa w Paryżu.

Na drzwiach oraz wewnątrz świątyni wymalowali wielkich rozmiarów slogany wzywające do podpalania kaplic i obalenia wszelkiej władzy. O profanacji bazyliki poinformowało Radio Notre Dame, rozgłośnia paryskiej archidiecezji, wyrażając przy tym zdumienie, że zarówno media jak i politycy, pomijają tę sprawę milczeniem.

«« | « | 1 | » | »»
 • Yanosh
  19.03.2014 21:11
  Bo się boją wymalować na meczecie paryskim lub na synagodze, to obmalowali Sacre Coeur. Gdyby zaatakowali meczet, już by było po nich!
 • maggaw
  20.03.2014 10:28
  Politycy jednak zareagowali. Byc moze zareagowali z opoznieniem w stosunku do komunikatu radiowego, ale zareagowali. Jak czytamy w gazetach, m.in.: "Un acte de vandalisme visant la basilique du Sacré-Coeur, un des monuments les plus visités de Paris, n'a laissé aucun responsable politique indifférent à quelques jours du premier tour des élections municipales." "Akt wandalizmu wycelowany w Bazylike Sacré-Coeur, jeden z najczescie odwiedzanych zabytkow Paryza, nie pozostawil obojetnym zadnego polityka na kilka dni przed wyborami samorzadowymi."

  Zareagowali. W zadziwiajaco wysokiej liczbie. Zadziwiajaco - gdyby nie wybory ;)
 • Daniel
  20.03.2014 15:13
  A już wydawało mi się że szatan nigdy tego miejsca nie dotknie.W czasie II Wojny Światowej świątynia ponoć ocalała,jak widać Pan Bóg naprawde zagniewał się na ten naród.Ale jest nadzieja że się podniesie.Chrystus zwwycięzy w tym kraju.Ba!.Już zwyciężył.Szatan został pokonany!.
 • MacBlacker
  28.03.2014 20:25
  czerwone bydło a nie anarchiści
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.