Papież do biskupów krajów Afryki centralnej

Tematyka rodziny w perspektywie zbliżającego się Synodu Biskupów stoi w centrum spotkania Stowarzyszenia Konferencji Episkopatów Regionu Afryki Centralnej ACERAC.

Organizacja ta zrzesza hierarchów z sześciu krajów: Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu, Kongo, Gwinei Równikowej i Gabonu. Tym razem na miejsce odbywających się co trzy lata obrad hierarchowie wybrali stolicę Konga Brazzaville.

Uczestniczący w spotkaniu nuncjusz w tym kraju abp Jan Romeo Pawłowski odczytał specjalne przesłanie Papieża Franciszka, sygnowane przez sekretarza stanu kard. Pietro Parolina. Ojciec Święty podkreśla w nim, że to poświęcone rodzinie spotkanie biskupów może być wyjątkową okazją do refleksji nad tym jakże ważnym aktualnie tematem. W naszych czasach rodzina jest bowiem poddawana wielu próbom.

Oficjalnym hasłem zebrania jest „Rodzina w dzisiejszej Afryce”. W programie przewidziano zatem także spotkania z laikatem. W tym kontekście ważnym akcentem były inaugurujące je Eucharystie, które celebrowano równolegle w pięciu miastach Konga. W katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brazzaville odprawił ją abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. W homilii wskazał on m.in. na głęboki kryzys, jakim dotknięta jest współczesna rodzina. Podkreślił również wagę przezwyciężania trudności małżeńskich, bez czego nie będzie prawdziwie chrześcijańskich rodzin.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFRYKA, PAPIEŻ

Reklama

Reklama

Reklama