Moskwa: peregrynacja kopii Całunu Turyńskiego

Trwa peregrynacja kopii Całunu Turyńskiego w moskiewskiej archidiecezji Matki Bożej. Po Petersburgu, Włodzimierzu i Suzdalu jedna z kopii dotarła także do Moskwy. Akcja zainicjowana została przez włoskie stowarzyszenie AMCOR - Przyjaciół Kościołów Wschodnich.

Dzisiaj kopia Całunu Turyńskiego przybyła do Moskwy i została wystawiona w katolickiej katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP. Wieczorem, w ośrodku kultury „Pokrowskije Warota” odbędzie się spotkanie pod hasłem „Badania naukowe i realia Całunu Turyńskiego”. Spotkanie poprowadzą goście z Włoch zaangażowani w badania nad Całunem: honorowy przewodniczący Komisji ds. Całunu diecezji Turyńskiej ks. Giuseppe Ghiberti, przewodniczący stowarzyszenia AMCOR dr Contardo Kordeghone, i profesor Wydziału Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Turynie Pierluigi Baima Bellone. 

Jutro po południu w moskiewskiej katedrze katolickiej zostanie wyświetlony film o Całunie, a po projekcji miejscowy ordynariusz abp Paolo Pezzi poprowadzi rozmyślanie modlitewne oraz odprawi Mszę św. W sobotę goście z Włoch odwiedzą prawosławny Ośrodek Badania Całunu Turyńskiego w moskiewskim monasterze Ofiarowania Pańskiego. Przywieziona do Moskwy kopia Całunu przekazana zostanie miejscowym katolikom i pozostanie w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.