Cyryl I zadowolony ze spotkania z Franciszkiem

Jego zdaniem Rosja jest obecnie ich największym orędownikiem na świecie.

W Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych w Moskwie patriarcha Cyryl wyraził zadowolenie ze spotkania z Papieżem i podjęcia wspólnych wysiłków w obronie chrześcijan.

Zwracając się do profesorów i studentów Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Cyryl I kolejny raz wyraził zadowolenie ze spotkania z Papieżem Franciszkiem na Kubie. Podkreślił, że najważniejszym celem tego wydarzenia było połączenie wysiłków w obronie Bożej Prawdy oraz, jak się wyraził, „życia braci i sióstr chrześcijan na całym świecie, broniąc przy tym praw do nieskrępowanego wyznawania przez nich wiary w Pana Jezusa Chrystusa”.

Przyszli dyplomaci rosyjscy usłyszeli od patriarchy moskiewskiego, że obrona interesów Rosji związana  jest jednocześnie z obroną wiary prawosławnej, chrześcijańskiej. Jego zdaniem Rosja stanowi obecnie prawdopodobnie najważniejszą siłę broniącą chrześcijan na całym świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.