Duchowieństwo powinno być przykładem dla ludu Bożego

8 lat posługi patriarchy Cyryla.

Minęło 8 lat od intronizacji patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla. Jubilat przewodniczył 1 lutego liturgii dziękczynnej w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela. Na zakończenie zwrócił się do zebranych, napominając szczególnie duchowieństwo, które powinno być przykładem dla ludu Bożego. 

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podkreślił, że bez przykładu życia zwłaszcza hierarchów, w tym samego patriarchy, nikt nie będzie miał zaufania do wypowiadanych przez nich słów. Nie wolno składać rąk, ale należy wiele pracować – dodał Cyryl I. Podkreślił, że sztuczne tworzenie pobożności, sprawiedliwości, dobroci na nic się nie zda, gdyż serca, wspólnoty Kościoła nie można oszukać.

Życzenia jubileuszowe przekazali patriarsze moskiewskiemu przedstawiciele najwyższych władz państwowych, a w imieniu duchowieństwa i wiernych podległy Moskwie metropolita kijowski Onufry.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.