Pogrzeb abp Mirona - w poniedziałek

Pogrzeb arcybiskupa Mirona Chodakowskiego, zwierzchnika prawosławnego ordynariatu WP, odbędzie się w poniedziałek rano w katedrze metropolitalnej w Warszawie, pochówek - tego dnia w krypcie cerkwi Zwiastowania NMP w klasztorze w Supraślu k. Białegostoku.

Taką informację przekazała PAP w środę kancelaria kurii metropolitalnej w Warszawie.

Uroczystość pogrzebowa planowana jest na godz. 9 w poniedziałek 19 kwietnia. Po południu tego dnia ciało zostanie przewiezione z Warszawy do Supraśla k. Białegostoku, gdzie będzie złożone w krypcie soboru Zwiastowania NMP - największej i najważniejszej świątyni w supraskim monasterze.

Ciało arcybiskupa Mirona ma być przewiezione do Polski w środę po południu, potem trumna zostanie wystawiona w prawosławnym ordynariacie WP w Warszawie.

W piątek o godz. 16.45 w katedrze metropolitalnej w Warszawie odbędzie się nabożeństwo żałobne za tragicznie zmarłych w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu.

Pochówek w Supraślu, to życzenie zmarłego arcybiskupa Mirona. Przed podniesieniem do godności biskupiej, przez wiele lat był on przełożonym klasztoru w Supraślu - jednego z najważniejszych w kraju ośrodków cerkiewnego życia monastycznego. Pracował nad odbudową klasztoru i cerkwi głównej. Po podniesieniu do godności biskupa hajnowskiego z Supraśla przeniósł się do Hajnówki i został zwierzchnikiem prawosławnego ordynariatu w Wojsku Polskim.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama