Bp Libera spotkał się z abp Sawą

Biskup płocki Piotr Libera spotkał się w dziś z arcybiskupem Sawą, zwierzchnikiem Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, metropolitą warszawskim i całej Polski.

Bezpośrednią okazją do spotkania na Wzgórzu Tumskim była Eucharystia – służba Boża sprawowana przez metropolitę Sawę w parafii prawosławnej pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Płocku, której proboszczem jest ks. Eliasz Tarasiewicz.

Wizyta miała charakter braterskiego spotkania i służyła pogłębianiu więzów przyjaźni. W jej trakcie poruszono bieżące sprawy dotyczące życia Cerkwi Prawosławnej oraz Kościoła katolickiego w Polsce.

Rozmawiano m.in. o zbliżającej się wizycie Patriarchy Konstantynopola Bartłomieja i dialogu Episkopatu Polski z Patriarchatem Moskiewskim. Obaj hierarchowie wyrazili pragnienie kontynuowania tego rodzaju nieformalnych spotkań.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.