Papież zasmucony przemocą w Egipcie

Nie słabną napięcia w Egipcie po niedzielnej masakrze chrześcijańskich Koptów, w której z rąk sił bezpieczeństwa zginęło co najmniej 25 osób

Wczoraj odbył się pogrzeb 17 z nich. Niepewna jest przyszłość rządu, siły wojskowe wydają się świadomie grać napięciami społecznymi, zaostrzają się antychrześcijańskie wystąpienia radykalnych odłamów islamu. W nagonkę na chrześcijan włączyły się również oficjalne media.

Na temat sytuacji w tym kraju wypowiedział się dzisiaj Benedykt XVI. Przemawiając na audiencji ogólnej, Papież zaapelował o pokój, sprawiedliwość i poszanowanie praw wszystkich obywateli.

„Jestem głęboko zasmucony aktami przemocy, do których w ubiegłą niedzielę doszło w Kairze – powiedział Ojciec Święty. – Łączę się w bólu z rodzinami ofiar i całym egipskim narodem, rozdartym przez próby naruszenia pokojowego współistnienia różnych społeczności, którego zachowanie jest tak bardzo ważne w tym okresie przemian. Apeluję do wiernych o modlitwę, aby społeczeństwo to mogło się cieszyć prawdziwym pokojem, opartym na sprawiedliwości, poszanowaniu wolności i godności każdego obywatela. Popieram też starania egipskich władz politycznych i religijnych na rzecz społeczeństwa, w którym będą respektowane prawa człowieka w odniesieniu do wszystkich, a szczególnie mniejszości, z korzyścią dla jedności narodowej”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama