Sylwester skromnie i bez alkoholu

PAP |

publikacja 31.12.2012 21:16

Uczestnicy 35. Europejskiego Spotkania Młodych w Rzymie, zorganizowanego przez ekumeniczną Wspólnotę z Taize, spędzili ostatni dzień roku na modlitwie w bazylikach i kościołach. O północy będą uczestniczyć w czuwaniu w intencji pokoju w rzymskich parafiach.

Sylwester skromnie i bez alkoholu CLAUDIO PERI/PAP/EPA W Wiecznym Mieście przebywa około 40 tysięcy młodych katolików, protestantów i prawosławnych z wielu krajów Europy.

W Wiecznym Mieście przebywa około 40 tysięcy młodych katolików, protestantów i prawosławnych z wielu krajów Europy. Jest wśród nich, jak się szacuje, blisko 12 tysięcy Polaków.

W sylwestrową noc w rzymskich parafiach, które podejmują młodych ludzi, modlitwy o pokój zakończy tradycyjne Święto Narodów. Powitanie Nowego Roku odbywa się skromnie i bez alkoholu.

Od piątku młodzież bierze udział w czuwaniach modlitewnych, spotkaniach na temat kwestii społecznych, wiary i życia wewnętrznego oraz kultury i sztuki, zwiedza Rzym. Modliła się również z papieżem Benedyktem XVI na Placu świętego Piotra.

Przeor Wspólnoty z Taize brat Alois zapowiedział, że następne spotkanie odbędzie się pod koniec 2013 roku w Strasburgu.