W Polsce gości chaldejski biskup z Syrii

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 06.11.2014 21:26

W Polsce gości bp Antoine Audo z Aleppo w Syrii. Chaldejski biskup przyjechał do naszego kraju w związku z przypadającym w najbliższą niedzielę VI Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Odbędzie się on pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”.

W Polsce gości chaldejski biskup z Syrii pkwp.org Bp Antoine Audo z Aleppo. Obok: fragment plakatu PKWP na VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Podczas spotkania z dziennikarzami biskup Aleppo przyznał, że trudna sytuacja w Syrii, gdzie właściwie toczy się wojna, powoduje, iż bardzo wielu chrześcijan opuszcza kraj i decyduje się na emigrację: „Przede wszystkim mamy ogromny problem braku poczucia bezpieczeństwa, bowiem walki są prowadzone w całej Syrii. Obecna sytuacja zmusza ludzi, a szczególnie chrześcijan, do emigracji. Dla chrześcijańskich liderów – patriarchów, biskupów i księży – to ogromny ból, gdy musimy patrzeć, jak chrześcijanie opuszczają Syrię” – podkreślił bp Audo. 

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego organizatorem jest sekcja polska Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, to okazja do modlitwy za prześladowanych chrześcijan, ale i do konkretnego wsparcia materialnego. 
 

TAGI: