Indie: kolejne ataki na kościoły

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 23.03.2015 16:23

W sobotę doszło do ataku na katedrę śś. Piotra i Pawła w Jabalpur w stanie Madhya Pradesh. Tego samego dnia w Bombaju niezidentyfikowani wciąż sprawcy zaatakowali syromalabarski kościół św. Jerzego.

Indie: kolejne ataki na kościoły Neeraj Pattath / CC-SA 3.0 Ulice Bombaju. W tym mieście niezidentyfikowani wciąż sprawcy zaatakowali syromalabarski kościół św. Jerzego

W Indiach odnotowano kolejne akty agresji na katolików i ich kościoły. W sobotę doszło do ataku na katedrę śś. Piotra i Pawła w Jabalpur w stanie Madhya Pradesh. Sześciu mężczyzn związanych z hinduistycznymi fundamentalistami przerwało odbywające się w niej spotkanie modlitewne, oskarżając proboszcza o dokonywanie przymusowych nawróceń. Ci sami mężczyźni obrzucili też kamieniami leżącą nieopodal szkołę i dom parafialny. Zostali już ujęci przez policję.

Tego samego dnia w Bombaju niezidentyfikowani wciąż sprawcy zaatakowali syromalabarski kościół św. Jerzego. Powybijane zostały okna i uszkodzona szklana gablota chroniąca figurę świętego. Kościół w Indiach wyraził zaniepokojenie faktem wzrostu antychrześcijańskiej przemocy i kolejny raz zaapelował o otoczenie miejsc kultu szczególną ochroną.

TAGI: