Pakistan: czworo chrześcijan zastrzelonych w zamachu

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 03.04.2018 18:00

Policja potwierdza, że atak miał podłoże religijne. Do jego przeprowadzenia przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Pakistan: czworo chrześcijan zastrzelonych w zamachu Roman Koszowski /Foto Gość W zamachu zginęło troje członków rodziny i kierowca autorikszy, którą podróżowali. Ucierpiało także dziecko, które trafiło do szpitala z ranami, które jednak nie zagrażają jego życiu.

Czworo chrześcijan zostało zastrzelonych w Kwecie w południowo-zachodnim Pakistanie. Policja potwierdza, że atak miał podłoże religijne. Do jego przeprowadzenia przyznało się tzw. Państwo Islamskie. W zamachu zginęło troje członków rodziny i kierowca autorikszy, którą podróżowali. Ucierpiało także dziecko, które trafiło do szpitala z ranami, które jednak nie zagrażają jego życiu.

W przeszłości islamiści także atakowali chrześcijan i inne mniejszości religijne w tym regionie. W grudniu ubiegłego roku dwóch zamachowców samobójców wysadziło się pod kościołem w Kwecie zabijając dziewięć osób i raniąc kilkananaście innych. W tym dwustumilionowym kaju zaledwie dwu procentowa mniejszość chrześcijańska od lat zmaga się z dyskryminacją i przemocą ze strony islamskich ekstremistów.