Ekumenicznie szlakiem św. Jakuba

kab

publikacja 06.07.2010 12:42

„W drodze do Madrytu 2011” - pod takim hasłem 19 lipca wyruszy polskim szlakiem św. Jakuba ekumeniczna pielgrzymka dla osób w wieku 18 – 30 lat, zorganizowana przez katolicką wspólnotę Chemin Neuf

Ekumenicznie szlakiem św. Jakuba CCN Kościół w Jakubowie

- W duchu szukania jedności Kościoła  będziemy iść razem – katolicy i protestanci -  Wielkopolską i Dolnośląską Drogą Św. Jakuba, szlakiem z Poznania do Jakubowa, zwanego „polskim Santiago”.  Łącznie pokonamy 156 km. 

To okazja by powędrować w głąb siebie,  odkrywać duchowość  jedności i pracy na rzecz pokoju i pojednania. Pielgrzymka  to zarazem wspaniałe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Madrycie w Hiszpanii – zachęcają członkowie Wspólnoty.

Ekumenicznie szlakiem św. Jakuba   Szlak z Poznania do Jakubowa to polski odcinek drogi wiodącej do Santiago de Compostela w Hiszpanii Do udziału w pielgrzymce zostali zaproszeni m.in.  pastor  Piotr Karaś z kościoła zielonoświątkowego , pastor Zbigniew Wierzchowski z kościoła  baptystów, o. Zbigniew Kubacki, jezuita, członkowie Ruchu Fokolare.

W czasie pielgrzymki będzie można  skorzystać  z indywidualnego towarzyszenia duchowego.

Szlak z Poznania do Jakubowa to  polski odcinek drogi wiodącej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Powstał już w XII w. kiedy Kościół (zachodni) nie był jeszcze podzielony i jednoczył na swych drogach europejskich chrześcijan.

Szczegóły i zapisy na stronie wspólnoty www.chemin-neuf.pl/mlodzi