Kostiumy kąpielowe i prawosławie

KAI |

dodane 08.07.2010 16:11

Rosyjska projektantka Swietłana Biegowatowa jest zdania, że obecna moda plażowa skłania się ku kostiumom kąpielowym bardziej zakrywającym ciało, co odpowiada wymaganiom prawosławia.

Kostiumy kąpielowe i prawosławie JMRosenfeld / CC 2.0

– Przeciętny kostium kąpielowy zbliża się do prawosławnego kanonu – stwierdziła laureatka Nagrody państwowej w rozmowie z agencją Interfax.Według niej, projektanci mody tworzą dziś bardziej zasłaniające kostiumy, ale nie takie jak początku XX w.

– Np. górne części zakrywają ramiona, co przypomina bolero lub małe body, pozwalające zakryć najważniejsze części ciała, najbardziej narażone na promienie słoneczne, a części dolne obowiązkowo chronią brzuch – zaznaczyła Biegowatowa.

Podkreśliła, że wybierając kostium kąpielowy każdy powinien kierować się poczuciem wstydu. Zwróciła uwagę na atrakcyjność a nawet stylowość w strojach plażowych z nogawkami do kolan.

Dotyczy to nie tylko kobiet, lecz także mężczyzn, którym Biegowatowa proponuje zastąpienie kąpielówek kostiumami na ramiączkach, przypominającymi stroje zapaśników.

Jej zdaniem dotychczasowe stroje przypominające „trzy płatki” są zbyt trywialne i banalne, a ponadto „nie przystoją ludziom stylowym”.