Do ekumenicznej trójki dołączył ktoś jeszcze...

ks. Przemysław Pojasek

publikacja 25.01.2020 09:34

Na nabożeństwo w Kościele Pokoju z racji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zaproszono bp. Włodzimierza Juszczaka, biskupa eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego.

Przedstawiciele podzielonego Kościoła na wspólnej modlitwie. ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość Przedstawiciele podzielonego Kościoła na wspólnej modlitwie.

Do wspólnej modlitwy stanęli również duchowni Kościoła ewangelicko-augsburskiego ze Świdnicy i Wałbrzycha, Kościoła prawosławnego i rzymskokatolickiego. Tych ostatnich reprezentował bp Adam Bałabuch z ks. Jarosławem Lipniakiem, odpowiedziałbym w diecezji za ekumenizm, jak również przełożonymi i klerykami świdnickiego seminarium.

- Nade wszystko łączy nas nasz Pan, Jezus Chrystus. Bo On jest fundamentem, na którym budujemy wzajemne relacje, życzliwość. Jak ona jest ważna, mówią nam teksty biblijne, odczytane w ramach naszego dzisiejszego nabożeństwa - mówił w homilii bp Adam, opisując kolejne lekcje. A czytali je wcześniej wyznaczeni przedstawiciele każdej ze wspólnot.

Biskup nawiązał też do wspólnych działań podzielonego Kościoła. - Są one owocem wzajemnej życzliwości, ale także wspólnie okazywanej pomocy potrzebującym, zwłaszcza dzieciom. Przykładem jest ekumeniczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, gdzie razem dajemy świadectwo zatroskania, życzliwości, wrażliwości. A dziś modlimy się, by wzajemna życzliwość nieustannie się pogłębiała na gruncie pierwszego i najważniejszego przykazania - przykazania miłości Boga i drugiego człowieka - podkreślił.