Pomagajmy bardziej potrzebującym

VATICANNEWS.VA |

publikacja 23.03.2020 16:18

Anglikański arcybiskup Canterbury zachęca, aby nie odcinać się od innych osób ze względu na pandemię koronawirusa. „Możemy zamknąć się na cztery spusty i dbać tylko o siebie, ale możemy także pomóc innym, którzy są w większej potrzebie” – mówił Justin Welby w przesłaniu transmitowanym przez brytyjskie media.

Pomagajmy bardziej potrzebującym Foreign and Commonwealth Office / CC 2.0 Arcybiskup Canterbury Justin Welby

Zachęcał, aby w najbliższą niedzielę, w geście solidarności z chorymi, postawić w oknach o godzinie 19. zapalone świece. „Warto także zadzwonić do kogoś, kto jest w izolacji, aby go wesprzeć, kupić dodatkowy produkt i przekazać go do banku żywności” – powiedział abp Welby i poprosił władze, aby pozostawiły otwarte noclegownie, gdzie mogą schronić się osoby bezdomne.

Zdaniem anglikańskiego hierarchy postawa całkowitego zamknięcia na innych prowadzi jedynie do potęgowania strachu oraz do duchowej i emocjonalnej izolacji. „Mamy wybór, możemy skoncentrować się na strachu, na nas samych i na tym, czego nie wolno robić. Możemy także zwrócić się do Boga i prosić Go, aby pomógł nam kreatywnie pomóc innym, nie narażając siebie i ich” – powiedział prymas Wspólnoty Anglikańskiej.