Co to jest NET FOR GOD?

publikacja 26.11.2010 08:49

Międzynarodowa Fraternia Ekumeniczna NET FOR GOD ("Sieć dla Boga") to sieć modlitwy, formacji i ewangelizacji. Powstała z inicjatywy Wspólnoty Chemin Neuf w 2000 roku, aby budować jedność chrześcijan i pokój na świecie.

Co to jest NET FOR GOD? Wspólnota Chemin Neuf jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym, o szczególnym powołaniu do pracy na rzecz jedności między kościołami, jedności i pojednania osoby, małżeństwa i rodziny, między krajami i narodami, w Kościele. Powstała w 1973 r. Obecnie Wspólnota jest międzynarodowa. Istnieje w ponad 60 krajach świata i jest mocno „zakorzeniona” w 25 z nich. Liczy dzisiaj ponad 1400 osób różnych narodowości.

Wspólnota Chemin Neuf o Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej:

Czym jest Międzynarodowa Fratetnia Ekumeniczna?

Międzynarodowa Fraternia Ekumeniczna jest siecią modlitwy, formacji i ewangelizacji. Została ona stworzona przez Wspólnotę Chemin Neuf w sierpniu 2000 roku.

Jaki jest cel sieci Net For God?

Celem sieci Net For God jest praca na rzecz jedności i pokoju pomiędzy naszymi Kościołami i narodami. Czujemy się wezwani przez słowa ojca Paul’a Couturier, który napisał w 1944 roku: "Gdyby w każdy czwartkowy wieczór, na pamiątkę Wielkiego Czwartku, coraz większy tłum chrześcijan różnych wyznań tworzył jakby ogromną sieć otaczającą Ziemię, jakby ogromny niewidzialny klasztor, w którym wszyscy byliby zanurzeni w modlitwie Chrystusa o jedność, czy nie byłaby to jutrzenka jedności Chrześcijan wnosząca się nad światem?"Od sierpnia 2000 ten niewidzialny klasztor modlitwy o jedność staje się coraz bardziej widzialny!

Jak w praktyce wygląda modlitwa i praca na rzecz jedności w Net For God?

Co to jest NET FOR GOD?   Członkowie Net for God tworzą na całym świecie Międzynarodową Fraternię Ekumeniczną Aby pomóc w kształtowaniu się tej sieci modlitwy, aby móc się formować i uczyć dostrzegać dzieła Ducha Świętego w naszym świecie, w każdym miesiącu realizujemy półgodzinny film na wybrany temat. Ten sam film dla wszystkich jest tłumaczony na 22 języki, wysyłany do ponad 70 krajów i oglądany w około 500 „punktach” Net For God.

Członkowie tej sieci tworzą na całym świecie Międzynarodową Fraternię Ekumeniczną. Obecnie wokół każdego filmu gromadzi się ponad 20 000 osób, aby modlić się i pracować na rzecz pokoju i pojednania pomiędzy naszymi narodami i Kościołami.

W tłumaczeniu i nagraniu poszczególnych wersji językowych pomaga nam w każdym miesiącu od 80 do 100 osób .

  W jaki sposób są prowadzone spotkania Net For God?

Ze względu  na różnorodność kulturową i wyznaniową każde spotkanie Net For God przebiega inaczej w zależności od kraju czy regionu. Zawsze są to jednak spotkania otwarte dla wszystkich, mogące odbywać się czy to w czasie wieczora czy całego nawet dnia, mające trzy podstawowe założenia:

  • Modlitwa. Spotkania rozpoczynają się i kończą modlitwą – czasem, w którym staramy się słuchać, co Pan Bóg chce do nas powiedzieć, W każdym miesiącu proponujemy wszystkim członkom Międzynarodowej Fraterni, aby razem zmobilizować się w modlitwie w konkretnej intencji dotyczącej jedności Chrześcijan i pokoju na świecie. Jesteśmy przeświadczeni, że jak mówi Słowo Boże: jeśli zgodnie prosimy o coś, zostanie nam to dane przez Naszego Ojca. Wierzymy w to, co było intencją ojca Paul’a Couturier, w to, że nasza modlitwa może zmienić bieg wydarzeń!
  • Formacja poprzez film. Po obejrzeniu filmu pozostajemy 3-4 minuty w ciszy, aby móc głębiej przyjąć jego przesłanie, aby w ciszy serca wstawiać się za pokój na świecie.
  • Dzielenie. Po obejrzeniu filmu i modlitwie, proponujemy, aby zgromadzone osoby podzieliły się w małych grupach swoimi reakcjami i wrażeniami na temat filmu. Jest to czas, aby głębiej poznawać spotkane osoby, aby wspólnie pomagać sobie w pójściu za Chrystusem. Dzielenie nie powinno przerodzić się w dyskusję, ale być raczej miejscem, w którym możemy zawierzać się modlitwie innych, dzieląc sie tak swoim bogactwem jak i ubóstwem.

Spotkania Net For God są prowadzone na wiele sposobów.

Więcej informacji o sieci Net For God

Sekretariat Wspólnoty Chemin Neuf w Polsce

Tel: +48 22 773 41 41

kom: 696 00 22 33

e-mail: netforgod@chemin-neuf.pl

Informacje o spotkaniach Net For God:
Sekretariat Wspólnoty Chemin Neuf
Tel: +48 22 773 41 41
kom: 696 00 22 33
e-mail: netforgod@chemin-neuf.pl

Spotkania Net For God odbywają się w Polsce w następujących miejscowościach:

Biała Podlaska

Chludowo

Elbląg

Ełk

Gdańsk

Głowno<

Iława

Katowice

Kłoczew

Kraków<

Kutno

Lublin

Łódź/p>

Mistów

Nysa

Pieniężno

Płońsk

Rzeszów

Stargard Szczeciński

Szczecin Dąbie

Warszawa

Filmy Net for God tłumaczone są na 22 języki :

Angielski, arabski, armeński , czeski, francuski, hiszpański,japoński, kirundi, kreolski z Mauritiusa, lingala, litewski, łotewski, malgaski, moore, niderlandzki, polski, portugalski, niemiecki, rosyjski, słowacki, węgierski, włoski i wysyłane do 69 krajów

Razem, każdego miesiąca spotykamy się, aby modlić się o Pokój i Jedność między naszymi krajami i naszymi Kościołami:

Net for God to kilkaset ‘punktów Net’, tworzących sieć na całym świecie. Kraje, w których odbywają się spotkania Net for God (w kolejności alfabetycznej):

Algieria; Argentyna; Armenia; Australia; Austria

Belgia; Benin; Brazylia; Burkina Faso; Burundi 

Chile; Czad; Czechy

Dżibuti

Egipt

Filipiny; Francja

Gruzja; Gujana Francuska; Gwadelupa; Gwinea

Haiti; Hiszpania; Holandia

Indie; Iran; Izrael

Japonia

Kamerun; Kanada; Kenia; Kolumbia

Liban; Libia; Litwa; Luksemburg

Łotwa

Madagaskar; Maroko; Martynika; Mauritius

Niemcy; Nigeria; Norwegia; Nowa Kaledonia

Pakistan; Polska

Rep. Demokratyczna Kongo; Rep. Kongo; Rep. Środkowoafrykańska; Rosja

Senegal; Seszele; Słowacja; Sri Lanka; Stany Zjednoczone; Syria'; Szwajcaria

Tanzania; Togo; Tunezja

Uganda

Węgry; Wielka Brytania; Włochy; Wybrzeże Kości Słoniowej; Wyspy Zjednoczenia

Zimbabwe. Zjednoczone Emiraty Arabskie