Modlitwa za sportowców

KAI |

publikacja 26.06.2011 18:53

Przed dzisiejszym meczem otwierającym Piłkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet 2011 w berlińskim kościele Pamięci Cesarza Wilhelma odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Wziął w nim udział prezydent Niemiec Christian Wulff.

Modlitwa za sportowców Jakub Szymczuk/ Agencja GN Przed dzisiejszym meczem otwierającym Piłkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet 2011 w berlińskim kościele Pamięci Cesarza Wilhelma odbyło się nabożeństwo ekumeniczne.

Inicjatorami nabożeństwa były dwa największe Kościoły Niemiec: katolicki i ewangelicki.

Duszpasterz sportowców w Konferencji Biskupów Niemieckich, bp Jörg Michael Peters przemawiając wyraził radość, że Kościół może uczestniczyć w inauguracji mistrzostw. Zaapelował, aby szczególnie w sporcie zaangażować się na rzecz pokojowych relacji międzyludzkich i wyraził nadzieję, że będziemy świadkami sprawiedliwego, radosnego i jednoczącego ludzi footballu. W przeciwnym razie zagrożone są godność człowieka i ideały sportu.

Przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech (EKD), ks. Nikolaus Schneider nazwał Piłkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet sportowym wydarzeniem roku. „Cieszę się, że piłka nożna kobiet ma tak wielkie uznanie a mistrzostwa świata są świętem pokoju i możemy się cieszyć z tego, że piłka nożna nas jednoczy” – powiedział ewangelicki duchowny.

Obok prezydenta Wulff w nabożeństwie wziął udział prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, Theo Zwanziger, który modlił się, aby „mistrzostwa wspierały pokój i wzajemne porozumienie i nie znalazło się miejsce dla nienawiści i przemocy”.

Rozpoczynające się dzisiaj w Niemczech mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej potrwają do 17 lipca. Rozgrywki rozpoczyna spotkanie w Berlinie między reprezentacjami Niemiec i Kanady.