Nie lura a kultura - w Wiśle

kab/cme

publikacja 20.09.2011 11:14

Pod koniec września młodzi luteranie spotkają się w Wiśle – jednym z Polskich miast, którego znakiem szczególnym jest wielowyznaniowość.

Nie lura a kultura - w Wiśle Bastet78 / CC 3.0 Widok z szlaku prowadzącego z Wisły Głębce na Stożek

Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME), bo tak nazywa się ta coroczna impreza, skupi po raz 43. kilkuset uczestników z całej Polski.

– Przykład Wisły pokazuje jak ludzie różniący się nieraz światopoglądem potrafią współpracować i żyć ze sobą – powiedziała Lidia Forias, zastępca Burmistrza Miasta Wisła.

Tegoroczne OZME będzie przebiegać pod hasłem "Nie lura a kultura" i rozpocznie się w piątkowy wieczór 30 września, a zakończy otwartym nabożeństwem w niedzielę 2 października w wiślańskim amfiteatrze.

Hapenningi, koncerty, rozgrywki sportowe, warsztaty, seminaria, wycieczki, spotkania – to punkty programu przygotowane zarówno dla młodzieży, jak i dla rodziców oraz osób odwiedzających w tym czasie Wisłę.

– Jako organizatorzy mamy nadzieję, że ta różnorodność form da uczestnikom wiele możliwości wyboru i pozwoli na osobistą refleksję na temat tego czym jest prawdziwa kultura – stwierdził Marcin Podżorski, pracownik młodzieżowy Centrum Misji i Ewangelizacji.

Więcej informacji o imprezie na: www.mlodziluteranie.pl

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji, Parafia ewangelicka w Wiśle i Synodalna Komisja ds. Młodzieży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP