Komentarze 3
 • Elwira
  22.01.2012 19:39
  Dobry artykuł. Często bywam w tej cerkwi. Stała mi się bardzo bliska. Pozdrawiam serdecznie Księdza Proboszcza i rodzinę. Na mnogaja leta!
 • ska
  25.01.2012 17:27
  Cerkiew ta raczej jest pod wezwaniem Wiary, Nadziei i Miłości oraz ich Matki - Mądrości... Chyba, że autorka zna takie święte siostry Wierę, Lubę i Nadieżdę, córki niejakiej Sofii... :) Trochę rzetelności by się przydalo
  • Elwira
   25.01.2012 19:27
   Polecam dwie strony internetowe:
   1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_%C5%9Awi%C4%99tych_Wiery,_Nadziei,_Luby_i_Matki_Ich_Zofii_w_Sosnowcu
   oraz
   2. http://www.sosnowiec.cerkiew.pl/

   a także książeczkę pt. "Cerkiew w Sosnowcu" , wydaną z okazji 100 lecia uzyskania praw miejskich przez Sosnowiec.Bardzo ciekawa i godna polecenia jest również pozycja z roku 2010 wydana z okazji 125 rocznicy konsekracji ww cerkwi. Tytuł brzmi "Dziedzictwo diaspory. Monografia parafii prawosławnej w Sosnowcu." Jestem przekonana, że autorzy tych książek wiedzą, pod jakim wezwaniem jest ich świątynia. Szczerze polecam autorowi / autorce komentarza zapoznanie się z ich treścią.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.