Komentarze 4
 • gut
  20.04.2012 22:31

  Być może galeria nie jest najodpowiedniejszym miejscem do kontaktu z ikoną.  Czego? Przecież Jezus jest Świątynią i choć "mury świątyni" są aktualne to już nie tak jak to było w Starym Testamencie. Benedykt XVI piszę, że Nowy Testament to etap Obrazu czyli to, że Bóg-Człowiek odcisnął swoje Oblicze na wszelakiej materii. Jan Paweł II tyle o wymiaru kultury i roli chrzescijaństwa w tej dziedzinie. Wobec tego galeria jest odpowiednim miejscem do kontaktu z Ikoną bo Jezus jest Żywą Ikoną jak pisze obecny paież jak powiedziła prof. Henryk Kiereś KUL,  istnieje "teologia kultury". Można chyba powiedziec, że kultura to wierna służka sacrum.

  • Piot Adamczyk
   21.04.2012 11:27
   Pięknie dziękuję za ten post.
   On jest nie tylko "gut", on jest sehr gut!
   Galeria to przecież również właściwe miejsce spotkania z Sacrum, spotkania z Chrystusem.
   • gut
    22.04.2012 13:26

    Ja też pięknie dziękuję za odpis. Dziękuję za życzliwość. :) Galeria to przecież również właściwe miejsce spotkania z Sacrum, spotkania z Chrystusem. - Właśnie to chciałem wyrazić dlatego się trochę rozpisałem musiałem to jakoś uzasadnić. Pozdrawiam. :-)

   • gut
    22.04.2012 13:36

    Jeszcze tylko małe ad vocem: Ja uważam, że galeria jest najodpowiedniejszym miejscem do kontaktu z ikoną, sacrum w tym sensie,że działa na swoim "gruncie" na swojej płaszczyźnie. Tak jak muzyka Chopina, Mozarta. W ogóle jak coś jest "piękne" to jest to  odniesienie do Boga ponieważ "piękno" to jedno z przymiotów Boga. Bóg jest "pięknem" i w "pięknie" jest Bóg. :)

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.