• mmm
    06.06.2016 19:44
    Zagadka.
    Kto organizował rekolekcje dla łotewskich pastorów w ubiegłych latach???

    Podpowiedź: mieszkał i posługiwał ponad 20 lat w Polsce. Choć nie jest Polakiem to pisał książki po Polsku, świetnie zna nasz język choc mówi ze specyficznym akcentem. Ma gorące nabożeństwo do Matki Niepokalanej, w internecie jest mnóstwo wykładów nt. ekumenizmu, charyzmatyzmu ale tez zdrowej katolickiej nauki. Dużo polskich księży przyjeżdżało na rekolekcje i słuchało jego konferencji.

    Te luterańskie decyzje to owoce jego pracy apostolskiej.
    • Ajja
      07.06.2016 13:49
      Wiem, ale nie powiem :-) Tak się zastanawiałam, czy te rekolekcje miały jakiś wpływ na decyzję o zniesieniu możliwości ordynacji, ale za mało wiadomo, by to rozstrzygnąć. Mogło to działać w drugą stronę: pastorzy byli konserwatywni, więc wzięli udział w katolickich rekolekcjach.
    • gość
      08.06.2016 09:18
      ks.Karol Stehlin?
  • Anna
    06.06.2016 22:18
    W sumie jaka to różnica. Luterańscy pastorzy mężczyźni nie odprawiają mszy św. bo nie mają ważnych święceń.
  • Stanisław_Miłosz
    06.06.2016 23:33
    "Róża Lutra. Motyw róży Marcin Luter zaczerpnął prawdopodobnie z herbu rodowego"

    Herbu rodowego? Christiana Rosenkreuza?

    Kabaliści, gnostycy, różokrzyżowcy, wolni murarze spekulatywni, iluminaci, protokoły "mędrców" i NWO. Słowa klucze. Kręgi wtajemniczenia.

    Dziwny był przełom wieków XV i XVI w Gremanii, czasy Lutra, Kalwina. Spotkanie różnych "tradycji". Spotkanie Chazarów z uchodźcami z Sefardim. W ukryciu Waldensi, Bogomilcy, Husyci. Marrani i poźniejsi frankiści. Kto kogo inspirował? Kto kogo w co "wtajemniczał"?
Dyskusja zakończona.