Komentarze 5
 • tomek
  04.05.2018 15:51
  Poprawcie mnie bo nie rozumiem. Myślałem że kościół katolicki uznaje jedynie sakrament chrztu św u protestantów a tutaj wystarczy jakieś głosowanie i w miarę 'jednolite stanowisko' i wszystko ok?
 • Anonim
  04.05.2018 17:58
  Godzi się tu przypomnieć i podkreślić, że luteranie (czyli ewangelicy augsburscy) jako JEDYNI spośród protestantów wierzą w realną, rzeczywistą obecność Chrystusa z, w oraz pod elementami chleba i wina w Eucharystii (konsubstancjacja w odróżnieniu od katolickiej transsubstancjacji). Dla luteranów Komunia św. jest sakramentem. Ponadto luteranie od dawna stosują wobec strony katolickiej tzw. Eucharystię gościnną (dopuszczenie katolików do uczestnictwa).
  • B.
   05.05.2018 10:45
   Konsubstacjacja nie jest zgodna z nauką katolicką, więc dopóki luteranie ją wyznają, nie uznają prawdziwej nauki o Najświętszym sakramencie i nie mogą go zatem przyjmować.
 • Hubal
  19.05.2018 15:04
  Konsubstancjacja, czy Transsubstancjacja. Przyrost formy nad treścią. Pan Jezus wyraźnie powiedział : "Czyńcie to wszyscy na moją pamiątkę", dalej, kto się na mnie zdecyduje i zachowa moją naukę ten nie umrze. Chlebem Żywym jest Jezus Chrystus - Jego Duch obecnie jest Chlebem Żywym. Eucharystia jest ważna, gdyż ma nas umacniać w trwaniu przy Bogu, w Jezusie Chrystusie. Tutaj nie chodzi o opłatek, chodzi o pamiątkę ale przede wszystkim o Ducha Świętego. Mamy w nim trwać, karmić się nim. Mamy żyć w Duchu Bożym. Eucharystia jest przede wszystkim pamiątką dla Wszystkich Chrześcijan, to jest tych ludzi, którzy Wierzą Wiarą Piotrową. Cytat : ":Szymon Piotr odpowiedział: "Ty jesteś Mesjaszem, Synem żyjącego Boga". Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony, bo nie ciało i krew objawiły ci [to], lecz mój Ojciec, Ten w niebie. I ja ci oświadczam, że ty jesteś Piotrem, [Skałą], i na tej skale będę budował mój Kościół, a oddziały piekła go nie przemogą. Dam ci klucze królestwa niebieskiego i jeśli coś zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a jeśli coś rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". Prawda jest pośrodku a podział jest cechą złego ducha. Zły się cieszy z tego podziału ale Kościół Katolicki wydaje się tego nie zauważać. Czasem trzeba wykonać krok do tyłu by dalej w jedności budować Kościół Boży.
  • POLEEEEEEEEEEE
   10.07.2018 12:59
   Nie można zrobić kroku w tył jeżeli żyje się w prawdzie: Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: "Jak On może nam dać swoje ciało do spożycia?". Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...