Komentarze 16
 • Scott
  14.06.2018 09:03
  Tej sytuacji nie można nazwać inaczej, niż wynikiem pychy niektórych (widocznej również w Polsce), ile to osób ochrzczonych, jaką to większością są w społeczeństwie. I założeniem nogi na nogę, nie dostrzegając potrzeb ich powtórnej ewangelizacji, po tym jak większość z nich została zwiedzona przez New Age choćby. A tymczasem póki jest na świecie choćby jedna osoba, której należałoby głosić Jezusa nie można sobie tego odpuścić.
 • paulus
  14.06.2018 10:19
  ...dajcie szatanowi paluszek….Auschwitz znowu dymi.Szczesc Boze.
 • Eugeniusz_Pomorze_
  14.06.2018 11:36
  Ciekawe na kim Irlandczycy będą mogli polegać, jak już wszystkim złamią sumienia... ?
 • Leszek
  14.06.2018 12:12
  strasznych czasów dożyliśmy... starożytna Sparta przy dzisiejszym "cywilizowanym świecie" to pikuś ...
 • darek
  14.06.2018 12:31
  Przecież nikt nie"zmusza" do wykonywania aborcji, wystarczy tylko nie brać publicznych dotacji. Coś za coś.
  • Stan
   14.06.2018 12:45
   Płacąc podatki ludzi będą wspierać aborcje czy tego chcą czy nie. Nie widzisz tego?
   • Darek
    14.06.2018 13:30
    Równie dobrze możemy powiedzieć, że Świadkowie Jehowy płacą podatki, więc szpitale mają odmawiać transfuzji. W Irlandii podatki płacą muzułmanie, więc lekarze powinni mieć zakaz dokonywania przeszczepów swińskich tkanek. Podatki płacą ortodoksyjni żydzi, których może razić fakt, że z ich podatków utrzymuje się mężczyzn ginekologów. Takich przykładów jest więcej, wszystko sprowadza się do tego, że niestety większość opowiedziała się za prawem do aborcji, a rolą państwa jest prawo egzekwować.
   • gram
    14.06.2018 17:45
    A teraz Darek wyobraź sobie, że większość opowie się za prawem do zabijania Żydów, rolą państwa będzie to prawo egzekwować.
  • Iustus
   14.06.2018 14:19
   Dla przypomnienia - pewnego razu w Niemczech większość obywateli też opowiedziała się za "pomysłami" nijakiego Hitlera, a potem było już "z górki": Dachau, Auschwitz itd.
 • gut
  14.06.2018 13:28
  Krańcowa wolność prowadzi narody i jednostki do skrajnego niewolnictwa.
  Cyceron
 • Tomaszl
  14.06.2018 14:15
  Ale to sami irlandzcy katolicy tego chcieli. Trzeba umieć ponosić odpowiedzialność za dokonywane wybory.
 • Alexy Neudorf
  14.06.2018 16:15
  Prawdziwi katolicy tak jak muzułmanie i wierzący innych konfesji chrześcijańskich odrzucają aborcję. Czyli w kraju w którym jest ustawowo zezwolenie na aborcję nikt nikogo z tych wierzących do niej nie zmusza. Wydaje mi się że tylko kościół katolicki nie ma zaufania do swoich wiernych i próbuje (bardzo nieskutecznie) wymusić na rządzących ustawy o zakazie aborcji. W Niemczech gdzie są liberalne przepisy aborcyjne przedstawiciele islamu nie protestują bo wiedzą jak wielka jest wiara i bogobojność ich wierzących tam też jest całkiem normalna wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem. Dlaczego nie katechizować katolików i wtedy nie będzie nikt wymagał tej ustawy.
  • Panna Joanna
   14.06.2018 23:51
   A gdyby tak Pana wypowiedź dotyczyła, powiedzmy, wbicia noża w plecy sąsiada, jakby to było? "Prawdziwi katolicy tak jak muzułmanie i wierzący innych konfesji chrześcijańskich odrzucają wbijanie noży w plecy sąsiadów. Czyli w kraju, w którym jest ustawowo zezwolenie na wbijanie innym w plecy noży, nikt nikogo z tych wierzących do tego nie zmusza. Wydaje mi się że tylko kościół katolicki nie ma zaufania do swoich wiernych i próbuje (bardzo nieskutecznie) wymusić na rządzących ustawy o zakazie wbijania noży. W Niemczech gdzie są liberalne przepisy nożownicze, przedstawiciele islamu nie protestują, bo wiedzą, jak wielka jest wiara i bogobojność ich wierzących tam też jest całkiem normalna wstrzemięźliwość kupowania noży przed przeprowadzką. Dlaczego nie katechizować katolików i wtedy nie będzie nikt wymagał tej ustawy." Otóż nie chcę aborcji, bo sama nie chciałabym być abortowana czy zabita w inny sposób. Nie życzę tego też innym. Zabicie człowieka to po prostu zło, na które nie da się nie reagować. Zwłaszcza, jeśli jest się bogobojnym.
 • Ula
  14.06.2018 19:36
  Czy szpital, który wykonuje aborcje, może się nazywać "katolicki"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.