Komentarze 6
 • katolik
  09.01.2015 21:11
  To przeszkadzało każdemu katolikowi, bo prawosławni to schizmatycy.
 • M.R.
  09.01.2015 22:56
  " „Unitate! Unitate!” (jedności!). Brzmi prawie jak „Subito santo”. Ale spełnić to jeszcze trudniej niż przeprowadzić najbardziej wnikliwy proces kanonizacyjny."
  Będzie to możliwe dopiero po kolejnej wojnie do której nieuchronnie zmierza świat. Wtedy zostanie usunięta najważniejsza przeszkoda polityczna (A w kraju zostaną zmiecione z powierzchni ziemi pozostałości peerelu - nie ostoją się ani przez moment bez mocodawców. Nie będzie miał kto tego opłacać i szantażować - dotyczy to całej polskiej rzeczywistości - politycznej, gospodarczej i kościelnej)
  Problemem jest czy do tego czasu ostoi się to co stanowi istotę polskiej duszy - polskości. Mało kto o tym myśli, prawie nikt nad tym nie pracuje - w nikłym tylko stopniu może Radio Maryja, ale w sposób bardzo niekompletny... Jest niewielka nadzieja w emigracji...
 • Prawosławny
  11.01.2015 17:47
  Cała Prawda i Tylko Prawda jest wyłącznie w Cerkwi Prawosławnej. A patriarcha Bartłomiej nie jest z punktu widzenia prawosławnego i obowiązujących nas Kanonów prawosławnym patriarchą tylko heretykiem. Dlaczego o tym się nie mówi i nie pisze? Zapoznajcie się z nauka prawosławną i opiniami w naszej Cerkwi na temat patriarchy Bartłomieja.
 • Ajja
  12.01.2015 07:29
  Tak sobie patrzyłam na piękne szaty liturgiczne i bogato zdobione wnętrze cerkwi i zastanawiam się, po co Franciszek lansuje liturgiczne dziadostwo, obracając w perzynę to co wypracował Benedykt XVI? Przy patriarsze wygląda jak ubogi krewny. Chyba nie zdaje sobie sprawy że jako papież nie reprezentuje tylko siebie, ale cały Kościół, jest też głową państwa.
 • chrześcijanin
  11.02.2015 11:22
  Św. Jan Chrzciciel pouczył swoich uczniów tak:
  "Człowiek nie może otrzymać niczego, co by mu nie było dane z nieba.[...] Ta zaś moja radość doszła do szczytu. Potrzeba by On wzrastał, a ja się umniejszał." J 3, 27 - 30
  Dla Chrystusa jest to pokorne uniżenie papieża Franciszka w stroju i zachowaniu.
  Wszyscy zaś powinniśmy się nawracać ku wierze pełnej. Bóg miłosierny odpuszcza nam każdy grzech w sakramencie pokuty, jeśli ze szczerego serca za niego żałujemy i wstępujemy na drogę nawrócenia. Tak samo biskupi jak i lud Boży. Nie lękajmy się działania Duchaśw. w Kościele.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.