Komentarze 5
 • mmm
  06.06.2016 19:44
  Zagadka.
  Kto organizował rekolekcje dla łotewskich pastorów w ubiegłych latach???

  Podpowiedź: mieszkał i posługiwał ponad 20 lat w Polsce. Choć nie jest Polakiem to pisał książki po Polsku, świetnie zna nasz język choc mówi ze specyficznym akcentem. Ma gorące nabożeństwo do Matki Niepokalanej, w internecie jest mnóstwo wykładów nt. ekumenizmu, charyzmatyzmu ale tez zdrowej katolickiej nauki. Dużo polskich księży przyjeżdżało na rekolekcje i słuchało jego konferencji.

  Te luterańskie decyzje to owoce jego pracy apostolskiej.
  • Ajja
   07.06.2016 13:49
   Wiem, ale nie powiem :-) Tak się zastanawiałam, czy te rekolekcje miały jakiś wpływ na decyzję o zniesieniu możliwości ordynacji, ale za mało wiadomo, by to rozstrzygnąć. Mogło to działać w drugą stronę: pastorzy byli konserwatywni, więc wzięli udział w katolickich rekolekcjach.
  • gość
   08.06.2016 09:18
   ks.Karol Stehlin?
 • Anna
  06.06.2016 22:18
  W sumie jaka to różnica. Luterańscy pastorzy mężczyźni nie odprawiają mszy św. bo nie mają ważnych święceń.
 • Stanisław_Miłosz
  06.06.2016 23:33
  "Róża Lutra. Motyw róży Marcin Luter zaczerpnął prawdopodobnie z herbu rodowego"

  Herbu rodowego? Christiana Rosenkreuza?

  Kabaliści, gnostycy, różokrzyżowcy, wolni murarze spekulatywni, iluminaci, protokoły "mędrców" i NWO. Słowa klucze. Kręgi wtajemniczenia.

  Dziwny był przełom wieków XV i XVI w Gremanii, czasy Lutra, Kalwina. Spotkanie różnych "tradycji". Spotkanie Chazarów z uchodźcami z Sefardim. W ukryciu Waldensi, Bogomilcy, Husyci. Marrani i poźniejsi frankiści. Kto kogo inspirował? Kto kogo w co "wtajemniczał"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.