Komentarze 7
 • Gość
  17.07.2017 17:50
  A gdzie można pozyskać bliższe informacje na temat biskupa elekta, jego formacji i wykształcenia?
 • Gość
  18.07.2017 12:34
  Formację odbył posługując przy bp Kordziku w Działach Czarnowskich i prowadząc przez trzy lata misję kościoła w Warszawie. A wykształcenie? Apostoł Piotr, sam będąc do wieku dojrzałego pół-analfabetą, wiele by dał za to ukończone technikum bpa e. Artura Wiecińskiego.
  • Gość
   19.07.2017 20:31
   Tylko charyzma z jaką przemawiał św. Piotr nawracała tysiące, a jego cień uzdrawiał chorych. Piotr czerpał swoja teologię z namacalnego kontaktu z Chrystusem. A ten chłopiec co ma przyjąć święcenia to nie wiem czy potrafi wyłożyć prostą teologię. Starokatolicy produkują takich księży po kilku dniach, bez formacji teologicznej, duchowości. Panowie w sutannach żenująco imitujących katolickich księży.
 • Gość
  19.07.2017 16:20
  To nieprawda, że 14 stycznia 2017 roku został wybrany na biskupa - Zwierzchnika Kościoła Starokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej przez V Nadzwyczajny Synod Kościoła Starokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej. Synod zadecydował tylko, że suspendowany przez bpa Kordzika ks. Artur Wieciński przez pół roku będzie reprezentował kościół w urzędach. Jak to się stało, że do reprezentowania kościoła został wybrany przez paru księży, którzy uczestniczyli w synodzie akurat ksiądz usunięty wcześniej z kościoła przez zmarłego bpa Kordzika? Najpoważniejszym kandydatem na biskupa był ks. R. K., ale bp Kolm zdecydował inaczej, bo 14 stycznia 2017 roku kościół starokatolicki został przejęty na własność przez bpa Kolma i to on zdecydował o wyborze ks. Wiecińskiego.
 • Gość
  19.07.2017 20:20
  Człowiek mający przyjąć sakrę biskupią jest w wieku rzymskokatolickiego prezbitera, bez jakiegokolwiek wykształcenia teologicznego. To jakieś kuriozum... Dziwię się że portal katolicki podaje takie informację, biorąc pod uwagę znane i powszechnie gorszące działania ludzi tego "kościoła".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Pobieranie...